Hususi Pilot Lisansı PPL(A/H) Dönüşüm İşlemleri

ICAO üyesi bir ülke tarafından düzenlenen Hususi Pilot Lisansının Türk JAR-FCL lisansına dönüştürülebilmesi için, başvuru sahibinin öncelikle Türk JAR-FCL sahibi olabilmek için gerekli şartları taşımalıdır.

Teorik Bilgi Sınavı
Başvuru sahibi aşağıda belirtilen teorik bilgi gerekliliklerini karşılamalıdır.
 • En az 100 saat uçuş süresi bulunan adaylar SHGM tarafından yetkilendirilen bir Uçuş Eğitim Organizasyonunca yapılacak PPL(A) “Hava Hukuku” ve “İnsan Performans ve Limitleri” konulu teorik bilgi sınavlarından geçmelidir.
 • 100 saatten az uçuşu bulunan adaylar SHGM tarafından yetkilendirilen bir Uçuş Eğitim Organizasyonunca yapılacak PPL(A) sınavlarının hepsinden geçmelidir.
Yetenek Testi
Başvuru sahibi SHGM tarafından yetkilendirilen bir Uçuş Eğitim Organizasyonu’nda, SHGM tarafından görevlendirilen bir kontrol pilotu ile gireceği yetenek testinde başarılı olmalıdır. web.shgm.gov.tr

Yazar: admin

Avatar
Administrator www.ucaklar.org

2 thoughts on “Hususi Pilot Lisansı PPL(A/H) Dönüşüm İşlemleri

  Avatar

  vurtilopmer

  (29 Mart 2020 - 00:31)

  Saved as a favorite, I really like your blog!

  Avatar

  vurtilopmer

  (11 Nisan 2020 - 11:49)

  It’s perfect time to make some plans for the future and it’s time to be happy. I have read this post and if I could I wish to suggest you few interesting things or suggestions. Maybe you could write next articles referring to this article. I want to read more things about it!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir