Ucaklar.org ✈️ Havacılık Sitesi
Ucaklar.org ✈️ Havacılık Sitesi - Uçaklar, Savaş Uçakları, Uçak Kazaları, Pilotlar, Hostesler, Uçak Teknisyenleri, Yer Hizmetleri

Critical Item (CI) Nedir?

An AH-64 Apache Longbow crew chief prepares a 1st Attack Reconnaissance Battalion, 1st Aviation Regiment, gunship for a night mission. The 1-1 ARB “Gunfighter” air and ground crews work around the clock sustaining air operations and are part of the Combat Aviation Brigade, 1st Infantry Division, from Fort Riley Kan., flying in support of Task Force Iron, 1st Armored Division, in northern Iraq. (Photo by U.S. Army Maj. Enrique T. Vasquez)
0 77

üzerinde benzer görevi yerine getirmek üzere bulunan paralel sistem veya parçalardır. Bu işlemler “CI” olarak belirtilir. CI olarak belirtilen işlerde çalışırken, bu parçalardan herhangi bir bakımda en az ikisinin birden söküm/takımı sonucunda ortaya çıkabilecek hata ihtimalinin en alt seviyeye düşürülmesi hedeflenir.

Örnek, motorlardaki engine accessory gearbox, oil filler cap, engine starter, ignitor, A ve B hidrolik pompa CI olan parçalar aynı bakımda uygulanıyorsa farklı kişiler tarafından yapılır veya aynı kişi tarafından yapılmak zorunda ise RE- uygulanır. CI olan işler mümkün olduğu kadar farklı bakımlara yüklenir.

Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin