ucaklar.org - Havacılık Ansiklopedisi
1 11
  • Kuruluş: 1960
  • Merkez: Brüksel

Avrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Örgütü (); öncelikli amacı Avrupa hava trafik yönetimini geliştirmek olan uluslararası bir örgüttür. Merkezi Brüksel’de bulunan örgütün 39 üyesi bulunmaktadır.

amacını Avrupa bölgesinde güvenli, verimli ve çevre dostu hava trafik operasyonlarını sağlayabilmek için üye devletleri desteklemek olarak tanımlar.  devletler, seyrüsefer hizmet sağlayıcıları, sivil ve askerî kullanıcılar, havaalanları, endüstrisi, profesyonel örgütler ve diğer ilgili Avrupa kuruluşlar ile iş birliği içinde; kısa, orta ve uzun dönem Avrupa hava trafiği stratejileri planlamakta, geliştirmekte ve koordine etmektedir. Ana aktiviteleri seyrüsefer hizmet operasyonları, stratejik ve taktiksel yönetim, hava kontrolör eğitimi, hava sahalarının bölgesel denetimi, yeni ve güvenli teknoloji ve prosedürlerin geliştirilmesi ve de hava seyrüsefer ücretlerinin toplanmasıdır.

Üye ülkeler

Üye oluş sırasına göre AB üyesi üyeleri;

Belçika, Lüksemburg, Hollanda, Fransa, Almanya, İngiltere, İrlanda, Portekiz, Yunanistan, Malta, Kıbrıs, Macaristan, Avusturya, Danimarka, Slovenya, İsveç, Romanya, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Bulgaristan, Hırvatistan, Slovakya, İspanya, Finlandiya, Polonya, Litvanya

Üye oluş sırasına göre AB üyesi olmayan üyeleri;

Türkiye, İsviçre ve Norveç
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
En eski
En yeni En Çok Oy Alan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
fleck 5600sxt for sale
Ziyaretçi
fleck 5600sxt for sale
2 yıl önce

Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
Cheers

error: ucaklar.org
1
0
İçerikle ilgili görüşlerinizi yorum alanında paylaşabilirsiniz.x