Ucaklar.org ✈️ Havacılık Sitesi
Ucaklar.org ✈️ Havacılık Sitesi - Uçaklar, Savaş Uçakları, Uçak Kazaları, Pilotlar, Hostesler, Uçak Teknisyenleri, Yer Hizmetleri
0 636

T38 ARI

Sözleşmesi Temmuz 2007'de Müsteşarlığı (SSM) ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii arasında imzalanan T-38 Aviyonik Modernizasyon (ARI) Programı çerçevesinde, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın (Hv.K.K.) envanterinde bulunan T-38 ının modernize edilmesi amaçlanmaktadır.

SSM ile imzalanan sözleşme gereği 20 Eylül 2007 tarihinde yürürlüğe giren T-38 Uçakları Aviyonik Modernizasyonu (ARI) Programı 55 uçağı kapsamaktadır. Bunlardan 5 adedi Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tesislerinde modernize edilecek. 50 uçağın modernizasyonu ise 1'inci HİBM.K.lığı/Eskişehir tarafından gerçekleştirilecektir. Modernizasyon için gereken Grup-A ham malzeme ve Grup-B Kitleri ile eğitim, teknik veri paketi ihtiyacı Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından sağlanacaktır. Ayrıca Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, modernizasyon sonrasında uçakların uzun süre Entegre Lojistik Desteği'ni de sağlayacaktır.

İlk uçağı 20 Nisan 2012 tarihinde, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tesislerinde yapılan tören ile teslim edilmiştir.

Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin