Ucaklar.org ✈️ Havacılık Sitesi
Ucaklar.org ✈️ Havacılık Sitesi - Uçaklar, Savaş Uçakları, Uçak Kazaları, Pilotlar, Hostesler, Uçak Teknisyenleri, Yer Hizmetleri

THY’nin Çevre Dostu Biyoyakıtlı Uçağı

0 45.453

Türkiye'nin bayrak taşıyıcısı 'nın çevreci yakıt (Bio Fuel) operasyonunu gerçekleştirdiği 321 tipi kuyruk numaralı uçağına yaprak desenlerinden oluşan özel bir tasarım yaptı.

Türk Hava Yolları'nın, çevre dostu biyoyakıt kullandığı uçağı ilk uçuşunu TK1795 seferiyle Stockholm'e gerçekleştirdi. Çevre dostu yakıt kullanımının yaygınlaştırılması kapsamında, bioyakıt kullanılan bu uçuş, sıfır atık prensibine uygun olarak gerçekleştirildi.

İlk uçuş için Green Class konsepti çerçevesinde uygulanan sürdürülebilirlik faaliyetleri ile bu sefere özel yeni çevreci uygulamalar yapıldı. Uçuşta kraft peçete, ahşap tuzluk, karton bardak, ve karabiberlik kullanıldı. Yolculara sağlıklı yeşil içecekler ikram edildi. Ayrıca, üretim aşamasında yüzde 100 geri dönüştürülmüş sertifikalı iplikler kullanılarak su tasarrufu sağlanan doğa dostu battaniye ve yastık kılıfları da yolculara sunuldu. Çocuk misafirlere ise doğal malzemelerden üretilmiş FSC sertifikalı ahşap oyuncaklar hediye edildi.

Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin