Ucaklar.org ✈️ Havacılık Sitesi
Ucaklar.org ✈️ Havacılık Sitesi - Uçaklar, Savaş Uçakları, Uçak Kazaları, Pilotlar, Hostesler, Uçak Teknisyenleri, Yer Hizmetleri

Akıncı Müjdesi

0 29

AKINCI MÜJDESİ

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk 'dan ‘AKINCI' hakkında müjdeli haber geldi. AKINCI'nın test uçuşlarıın devam ettiğini belirten Bayraktar, “AKINCI seri imalata geçti. Yakın zamanda da teslim olduğunu göreceğiz.” şeklinde konuştu.

Dünyanın en büyük , uzay ve teknoloji festivali ayakları yerden kesen TEKNOFEST heyecanı yeniden başladı. TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'dan ‘AKINCI' hakkında müjdeli haberi verdi. AKINCI'nın test uçuşların devam ettiğini belirten Bayraktar, “AKINCI seri imalata geçti. Yakın zamanda da teslim olduğunu göreceğiz” dedi.

“TEKNOFEST BU YIL İSTANBUL'DA EVİNDE ATATÜRK HAVALİMANI'NDA DÜZENLENECEK”

Bu yıl dördüncü kez düzenlenecek olan TEKNOFEST 21-26 Eylül tarihlerinde Atatürk Havalimanı'nda olacak. TEKNOFEST tanıtım toplantısı bugün Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısı öncesinde açıklamalarda bulunan TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, “Geçen yıl Gaziantep'te sadece yarışmalarla düzenlenmişti TEKNOFEST. Aslında TEKNOFEST'in kalbi olan bu yarışmaları toplumla paylaşmış olduk. TEKNOFEST sadece gösterilerden, ileri teknoloji fuardan ibaret değil. Geleceğin büyük girişimlerini doğuracak, ülkemizden çıkmasını sağlayacak, Covid-19'da olduğu gibi belki gelecekteki pandemilerde aşıyı bulacak girişimlere öncülük etmesi için düzenleniyordu veya farklı alanlardaki büyük girişimlere. Çok net bir şekilde anlaşılmış oldu.

Örneğin sürü İHA yarışmasında bile daha önceden deprem tarzı bir olaya nasıl müdahale eder, nasıl İHA'lar insanlara yardım götürür gibi problemlere odaklanırken, şimdi mesela pandemi gibi bir olayda insanlara nasıl gerekli tıbbi yardım yapar gibi, o şekilde düzenlendiğini görüyoruz. Bunun yanında sağlık teknolojileriyle alakalı çok önemli dünyadan büyük başvurular alacak yarışmalarımız var. 35 farklı alanda çok büyük kısmı sivil alanların, geleceğe yönelik trendleri takip eden yarışmalardan oluyor diyebilirim” şeklinde konuştu.

AKINCI SERİ İMALATA GEÇTİ

Bayraktar, “TEKNOFEST yüksek hızlı bir şarj istasyonu gibi. Gençlerin enerjisi, coşkusu, en gencinden en yaşlısına çok büyük rağbet oluyor toplumda. Ama herkes adeta gençliğine dönüyor, cıvıl cıvıl oluyor diyebilirim. Bizi her yıl heyecanlandırıyor TEKNOFEST. Bir kere umut vermesiyle tüm topluma, parlak yarınlarımıza işaret etmesiyle çok heyecanlandırıyor” şeklinde konuştu.

İSMAİL DEMİR'DEN TEKNOFEST MESAJI

Toplantıda gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için TEKNOFEST 2021 kapsamında bu yıl 35 farklı teknoloji yarışmaları ile ilgili bilgiler Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı TEKNOFEST İcra Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Kacır tarafından aktarıldı.

Kacır sunumunda TEKNOFEST 2021 kapsamında ilk defa düzenlenecek olan yarışma kategorilerinden, geçtiğimiz yıllarda yaşanan başarılardan da bahsetti. TEKNOFEST'in milli gururumuz olduğunu vurgulayan Kacır, TEKNOFEST'in ilk üç yılına ait rakamsal verileri paylaştı.

 

Düzenlendiği ilk yıldan bugüne TEKNOFEST'in önemli paydaşları arasında yer alan Savunma Sanayi Başkanlığı'nın Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir de toplantıda konuşma yaptı. Demir; “Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı olarak, Türkiye'nin milli teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi yolunda amaçlar edinmiş böylesine önemli bir organizasyonun paydaşı olmaktan duyduğumuz memnuniyeti sizlerle paylaşmak istiyorum. TEKNOFEST, gelişen ve güçlenen Türkiye'nin daha etkin şekilde varlık göstermesine büyük katkı sağlayacak pek çok unsurun ortaya çıkarılmasında öncü rol oynayacak aktörlerin doğmasına imkan sağlayan bir zemin hazırlamaktadır. Neslimizden aldığımız enerji ile Küresel Güç Vizyonuna ulaşmak için, çok çalışmaya ve durmadan üretmeye devam etmeliyiz.

Başkanlığımız, genç kardeşlerimizle önümüzdeki güzel günleri beraber inşa etmek adına, gerek T3 Vakfı, gerekse diğer sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalışmakta; milli teknoloji hamlesi heyecanını gelecek nesillerle beraber yaşamak adına farklı faaliyetlerle gençlerimize ulaşmayı hedeflemektedir. Bizler inanıyoruz ki geleceğin Nuri Demirağ'ları, Vecihi 'ları, tıpkı onların heyecanıyla bu festivalde emek harcayan, yeni fikirler üreten ve hayallerini hayata geçirmeye çalışan gençlerimizden çıkacaktır. Bizler de her daim bu kardeşlerimizin destekçisi olacağız. TEKNOFEST'e başından beri desteğini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza, bu organizasyonu dünyanın en büyük teknoloji festivallerinden biri haline getiren Türkiye Teknoloji Takımı Vakfına, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına ve ismini burada sayamayacağım bütün paydaşlara teşekkür ediyorum. TEKNOFEST 2021'in ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin