Ucaklar.org ✈️ Havacılık Sitesi
Ucaklar.org ✈️ Havacılık Sitesi - Uçaklar, Savaş Uçakları, Uçak Kazaları, Pilotlar, Hostesler, Uçak Teknisyenleri, Yer Hizmetleri

Check-in Nedir?

0 29

Check-in Nedir?

Online şekilde internet üzerinden uçak biletini satın almış kişilerin, uçağa binmeden önce internet vasıtasıyla koltuk seçimi yapabilmesine check in denmektedir. Uçağın kalkış saatinden 24 saat kadar önce başlayan bu uygulama, uçak hareket etmeden 90 dakika önceye kadar gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlem online olarak yapıldıktan sonra, uçağa binmeden önce mutlaka biniş kartlarının alınması büyük öneme sahiptir.

(Süreler ve işlemler  hava yolları ve havaalanlarına göre değişiklik gösterebilir. Mağduriyet yaşamamanız  için aldığınız biletin talimatlarını okuyunuz.)

Özellikle uçağa binerken eğer bavul veya valiz gibi unsurlar varsa biniş kartı mutlaka alınmalıdır. Ancak eğer herhangi bir bavul ya da farklı bir eşya yoksa kiosk check in makineleri kullanılmak suretiyle doğrudan uçağa giriş yapılabilir.

Acil giriş çıkış kısımları haricinde boş koltuklardan birine rahatlıkla internet üzerinden check in yapmak mümkün. Bazı havayolu şirketleri bu hizmeti ücretsiz olarak sağlarken bazıları ise ücretli şekilde gerçekleştirir. Bu sistemin en önemli özelliği zamanında kolaylıkla koltuğu almak ve istenilen yerden koltuk seçimi yapmaktır.

Nerelerden Check-İn Yapılır?

İnternet üzerinden birçok websitesi ile check in yapmak mümkündür. Güvenlik ve kontrol etmek açısından ilk olarak kullanmak istediğiniz havayolu şirketinin resmi web sitesi üzerinden bunu sağlayabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin