Ucaklar.org ✈️ Havacılık Sitesi
Ucaklar.org ✈️ Havacılık Sitesi - Uçaklar, Savaş Uçakları, Uçak Kazaları, Pilotlar, Hostesler, Uçak Teknisyenleri, Yer Hizmetleri

Denver Havalimanı

Şeytani Heykeller
0 123

Denver Uluslararası Havalimanı (IATA: DEN, ICAO: KDEN) ABD'nin Colorado eyaletinin Denver şehrine hizmet veren uluslararası havalimanı.

IATA: DEN – ICAO: KDEN
Havalimanı tipi Sivil
Sahibi/İşleticisi City & County of Denver Department of Aviation
Yer Amerika Birleşik Devletleri
Açılış 28 Şubat 1995 Bunu Vikiveri'de düzenle
Rakım (ODS) 5,431 ft / 1,655 m
Koordinatlar 39°51′42″K 104°40′23″B
Web sitesi flydenver.com

 • Amerika da Rocky dağları eteklerinde bulunan 1858 yılında kurulan kent ismini adını o zamanların Kansas valisi, ünlü General James W Denver dan almıştır. Nüfusunun 620.000 olduğu bilinen Denver, Kolorado eyaletinin başkentidir.
 • Çatı kaplamaları Hopi Kızılderililerinin çadır mimarisini andırır şekilde beyaz Fiber Glass'tan yapılmıştır.
 • İlk başlangıçta bu yapı için 1,7 milyar dolar ayrılmıştır. Daha sonra proje bittiğinde yapının maliyeti neredeyse 3 kat artarak 3,3 milyar dolarlık bir ek maliyet daha eklendi.  Yapı bittiğinde maliyet 5 milyar doları bulmuştu. Günümüz maliyetine vurulduğunda bu rakam 8,1 milyar dolara mal olmuştur. 3,3 milyarlık ek bütçenin nereye harcandığı ise tam bir muammadır. Yetkililer bu paranın yapılan devasa teknolojik yer altı metro ağına harcandığını savunsalar da bu açıklama tek başına yeterli değildir.
 • Havalimanı 140 km karelik bir alan üzerine inşa edilmiştir.
 • En kötü hava şartlarına göre tasarlanmış 3 uçağın aynı anda iniş yapabileceği bir piste sahip.
 • 35,000 çalışanı ile 136.000 yolcuya ve 1650 uçuşa hizmet vermektedir.
 • Havalimanın altı tıpkı 51 bölge ve Dulce üssü gibi raylı sistemlerle ve özel ağlarla donatılmıştır.
 • Alanda 7 adet 10,3 milyon tonluk yakıt tankları bulunmaktadır.
 • Yapımı sırasında arsanın düz olmasına rağmen düzeltme yapılan ve 100 milyon m3 toprak çıkartılan ki çıkan bu toprak Panama Kanalını tekrar açmak için 3/1'ne denk gelmektedir.
 • İnşası sırasında 18,290 km bakır kablo kullanılmıştır.
 • Oluşabilecek her türlü felakete karşılık bir sığınak olarak tasarlanmıştır.
 • Alanda bilgi transferi için 8046 kilometre fiber kablo döşenmiştir.
 • Ana yapı olan Jefferson Terminali karlarla kaplı Rocky dağları görünümündedir.
 • 65,702 metre karelik çatı ısı ve ışığı yansıtan teflon fiber bir yapı ile kaplıdır.
 • 9200 adet güneş paneli ile desteklenen yapı gün içerisinde 10 mega walt'lık enerji üretmektedir.
 • Genellikle havalimanlarında pistler birbirine paralel olarak inşa edilirken Denver havalimanında ise çok farklı biri durum söz konusudur. Çünkü pist devasa bir Sivastika oluşturacak biçimde tasarlanmıştır. Nazilerin Gamalı Haçı'na benzer bir görünüm söz konusudur.
 • Dünyanın en büyük uçaklarına hizmet verecek boyutta büyük ve en uzun pistleri burada yer almaktadır.
 • IATA Kodu: DEN ve ICAO kodu: KDEN olan Denver havalimanına Türkiye'den direk uçuş bulunmamakta.
 • Obama görevde iken Denver Havalimanın da 2 adet tatbikat gerçekleştirilmiştir.

 

Havaalanı için 8529 km fiber optik kablo,11300 km bakır kablo kullanılmıştır. 6 adet vardır ve sadece bir tanesinin 10 milyon 334 ton yakıt saklanabilir. Üzerinde yer alan fiber glass dokuma materyalinden yapılan ve radardan asla içi gözükmeyen,güneş ışınlarının %98 ‘sini geri yansıtan ve ısıyı emmeyen bir çatısı vardır. Havaalanı yukarıdan bir gamalı haç gibidir. Resmi olarak, böyle bir plan trafik yönetimi için en uygun olanıdır ve kalkış ve inişlerin hava durumuna bağımlılığını azaltabilir.

Denver Kıyamet Atı

Denver Havalimanının önünde terminale girmeden, İncil'de Kıyamet alametlerinden bahsedilen Revelation (Vahiy) 6:7-8 kısmında tasviri yapılan Kıyamet Atı, kırmızı parlayan şeytani gözleri ve ürkütücü suratıyla sizi karşılıyor, bu ata üzerindeki yaralardan dolayı Zombi At deniliyor.

4 Ton ağırlığında bu korkunç heykel, daha tamamlanmadan kendisini yapan heykeltraşı öldürmüş. Heykelin yapımı sırasında düşen bir parça, heykeltraş  Luis Jimenez'i ezerek öldürmüş. Heykel Jimenez'in oğulları tarafından tamamlanmış. Bu şeytani heykel, İncil'de tarif edilen mahşerin soluk renkli atı tasvirine tıpatıp uyuyor. İncil'de Revelation (Vahiy) 6:7-8'de atı tasvir eden pasaj şöyle:

Ve baktım ve soluk renkli bir at gördüm;
üzerinde taşıdığı ismi ölüü, ve cehennem onu takip ediyordu,
ve onlara dünyanın dördüncü kısmı üzerine güç verildi,
kılıçla katletmek için, ve açlıkla, ve ölümle, ve dünyanın canavarları ile.

Masonik Capstone

Bu Masonik kitabede  ‘New world airport commission' ifadesi yer alıyor. ABD'de böyle bir kurum yoktur, FAA yani federal Aviation Authority (Federal Havacılık İdaresi) vardır.
Bu kitabede vali, belediye başkanı falan zikrediliyor, havalimanının müteahhidinin farmasonlar olduğunu anlamak için arif olmaya gerek yok, ayrıca kitabede 2094 yılında açılacak olan taşın altında bir zaman kapsülü olduğunu belirtiyor.

İblis Heykelleri

Dünyanın 6 yıl üst üste en modern havalimanı olarak seçilen Denver Havalimanında bavuldan çıkan İfritler karşınıza çıkıyor.

Anubis Heykeli

Anubis (Anpu), Antik Mısır mitolojisine göre, Nephthys ve Seth'in oğlu olduğu düşünülür.
İsis ve Osiris'in oğlu olduğu da görüşler arasındadır. Çakalların mezarlar etrafında dolaşması nedeniyle çakal başlı Anubis ölümle beraber anılır. Ölen Osiris'i mumyaladığı için mumyalama tanrısı olmuştur. Görevi tüm ölüleri korumak ve yüceltmektir.

Mesajlar içeren Duvar Resimleri

Leo Tanguma tarafından yapılmış gizemli mesajlar ve semboller içeren resimler insanın içini ürpertiyor.


 

 


Nazi üniformasını andıran gaz maskeli, kılıçlı bir asker. Kılıcın ucunda beyaz barış güvercin. Arkada gökkuşağı ve yıkılmış binalar ile ellerinde ölü çocuklarıyla ağlayan anneler. Kılıcın uç kısmında yerde olan mektup;

14 yaşında toplama kampında bulunan Hama Herchenberg'in bir mektubu da yolcuların dikkatini çekiyor. Bu mektup 1943 yılında Auschwitz de kaleme alınmış olup tercümesi şu şekildedir;

“ Bir zamanlar başka dünyaları merak eden küçük bir çocuktum. Artık çocuk olmaktan çıktım. Çünkü korkuyu öğrendim nefret etmeyi öğrendim, Düşmanlarla, darağacında urganlarla  ve düşmanlarla yaşayan bir çocuk, ne trajedi. Hala inancım tam, bugün sadece uyudum ama bir gün uyanacağım tekrardan ve bir çocuk gibi gülüp oynanamaya başlayacağım.”

Gaz Maskeli Adam ve Ölü Çocuk Kılıç Ucundaki Mektup


Bu Resimde gaz Maskeli elinde Kılıç ve Silah bulunan şahıs ölmüş ve bütün silahlar toplanıyor ve dünyada düşman olan halklar birbirleri ile dost oluyorlar ve birçok dilde Barış yazıyor.

 


Gamalı Haç Pisti

Nazi Sembolüne Benzeyen Üst Görünüş

Gizemli Kelimeler

Havalimanı boyunca yere yazılmış bazı gizemli kelimeler sizi karşılamaktadır.

 • COCHETOPA
 • SISNAAJINI
 • DZIT DIT GAII
 • MT BLANCA
 • VILLAR REAL
 • BRAAKSMA

anlamsız gibi gözüken kelimeler aslında Kolorado da yaşayan eski yerli halk Navaho dilinde yazılmış kelimelerdir.

 • COCHETOPA Navaho halkının gizemli dağ geçidine verdikleri isimdir. Bu dağ aynı zamanda kutsal bir mekandır.
 • SISNAAJINI kara dağ,
 • DZIT DIT GAII ise beyaz dağ anlamına gelir.
  Ve Navaho halkı için bu üç dağda yaratılışın merkezi ve gökten gelen tanrıların yaşadığı yerdir. Yani dünya dışı zeki varlıkların mekanlarıdır.

 

 

Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin