Ucaklar.org ✈️ Havacılık Sitesi
Ucaklar.org ✈️ Havacılık Sitesi - Uçaklar, Savaş Uçakları, Uçak Kazaları, Pilotlar, Hostesler, Uçak Teknisyenleri, Yer Hizmetleri

Lapis Havacılık

0 26

Lapis Havacılık ve Elektrikli Araç Teknolojileri Limited Şirketi, alanlarında uzman kişiler tarafından 2015 yılında kurulmuştur. 2017 yılı Haziran ayında şirket unvanı Lapis Havacılık Teknolojileri A.Ş. olarak değiştirilmiştir.

Tamamen özgün tasarım, yazılım ve üretim ile insansız sistemler alanında lider firma olma hedefinde başarılı adımlarla yürümektedir.

Özgün tasarım ve üretim TROGON ve LAP60 çok rotorlu insansız hava araçları ile VTOL -02 ULAK sistemi ve bu sistemlerde kullanılan 2-3 eksenli gyro stabilize Faydalı Yük sistemleri, özgün Oto-Pilot Sistemi ve Yer Kontrol İstasyonları ile İHA sistemini oluşturan tüm alt sistemler LAPİS bünyesinde geliştirilmekte ve üretilmektedir.

Hizmet Alanları

–        Her türlü hava aracı tasarımı

–        Aerodinamik tasarım ve analiz

–        Modelleme ve simülasyon 

–        Uçuş kontrol ve seyrüsefer algoritmaları tasarımı

–        Katı modelleme ve yapısal analiz

–        Talaşlı imalat ve kompozit teknolojileri

–        Gömülü donanım tasarım ve yazılım

–        Görüntü işleme algoritma ve tasarım

–        Windows / Linux tabanlı ara yüz tasarım

–        Sabit kanatlı, döner kanatlı, çok rotorlu hava araçları mekanik tasarım, üretim, montaj, Uçuş testleri ve eğitimleri

LAPİS CR-01 TROGON  başta keşif gözetleme ve istihbarat görevleri olmak üzere yol güvenliği, sınır güvenliği petrol-doğalgaz boru hatları güvenliği, haritalama, orman alanları uygulamaları, tarımsal uygulamalar ve afet yönetimi gibi farklı görev ihtiyaçlarına göre farklı faydalı yüklerle ile donatılabilen, tamamen özgün donanım ve yazılım ile tam otonom görev yapabilen insansız uçan bir sistemdir. Yüksek faydalı yük kapasitesi ile zor koşullarda görev yapabilecek şekilde geliştirilmiş LAPİS CR-01 TROGON , üzerine sabit 12X gündüz kamerası ve takılıp/çıkarılabilir termal kamerası ile gece gündüz görev yapabilmektedir.

 

Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin