Ucaklar.org ✈️ Havacılık Sitesi
Ucaklar.org ✈️ Havacılık Sitesi - Uçaklar, Savaş Uçakları, Uçak Kazaları, Pilotlar, Hostesler, Uçak Teknisyenleri, Yer Hizmetleri

En iyi Uçak Simülasyon Oyunları

071203-N-8923M-074 FIFTH FLEET AREA OF RESPONSIBILITY (Dec. 3, 2007) An F/A-18F Super Hornet, from the "Red Rippers" of Strike Fighter Squadron (VFA) 11, makes a sharp turn above the flight deck aboard the Nimitz-class nuclear-powered aircraft carrier USS Harry S. Truman (CVN 75). Truman and embarked Carrier Air Wing (CVW) 3 are underway on a regular scheduled deployment in support of maritime security operations U.S. Navy photo by Seaman Kevin T. Murray Jr. (Released)
0 554

X-Plane 11 Global Flight Simulator

30 Mart 2017'de piyasaya sürülen X-Plane, Laminar Research tarafından üretilen bir uçuş simülatörü oyunudur.

Hem masaüstü hem de mobil cihazlar için mevcuttur. 3D kokpitleri ve gerçekçi manzaraları ile bu uçuş simülatörü, havacılık hayranları için harika bir oyun deneyimi sunuyor.

Hatta uçağınızı inşa edebilir, havaalanınızı tasarlayabilir ve bunları diğer oyuncularla paylaşabilirsiniz. Ayrıca simülatör, kullanıcıların uçuş koşullarını değiştirmesine izin verir.

X-plane, en gerçekçi uçuş simülatörü oyunudur, hatta bazen uçuş eğitimi amacıyla da kullanılmaktadır.

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator, Microsoft Windows için bir dizi uçuş simülatörü oyunudur. Bu seri, en iyi ve aynı zamanda en uzun süredir devam eden ev uçuş simülatörü programlarından biridir.

35 yıldır piyasada olan Microsoft Flight Simulator, muhtemelen tüm zamanların en uzun soluklu PC oyun serisidir.

Bu simülatör, çapında uçmanıza, kendi rotalarınızı planlamanıza ve kendi uçaklarınızı oluşturmanıza olanak tanır. Üstelik oyun tarafından verilen görevleri yerine getiriyorsunuz.

Microsoft Flight Simulator For X-box 

Microsoft Flight Simulator, yeni yetenekleriyle yeni çağa ayak uydurmak için kendini güncelledi, böylece x-box'ınız aracılığıyla daha gerçekçi uçuş simülatörü oyununun tadını çıkarabilirsiniz, artık hem masaüstü hem de x-box için mevcut.

Nasıl pilot olunacağını araştırıyor ve nasıl uçulacağını merak ediyorsanız  en ucuz ve en hızlı uçuş eğitimi çünkü Microsoft Flight Simulator gerçeğe çok yakın ve size en zor şartlarda eğitim imkanı veriyor.

FlightGear Flight Simulator

FlightGear Flight Simulator, FlightGear projesi tarafından geliştirilen ücretsiz, açık kaynaklı bir çok platformlu uçuş simülatörüdür.

Proje ilk olarak 1997'de yayınlandı ve o zamandan beri gelişmeye devam etti.

Oyunda çok sayıda ve manzara bulunuyor ve daha fazlası sürekli ekleniyor. Tek başına veya çok oyunculu olarak oynanabilir.

IL-2 Sturmovik

II.Dünya Savaşı muharebe uçuş simülatörü video oyunları serisi, orijinal olarak Maddox Games tarafından oluşturuldu.

Seri, çeşitli kökenlerden çok sayıda uçabilen uçağa, savaşa katılan tarihi uçaklara sahiptir. Serinin farklı bölümleri, II.Dünya Savaşı'nın farklı tiyatrolarını içeriyor.

IL-2 Sturmovik, II. Dünya Savaşı'nın önde gelen uçuş simülatörlerinden ve en popülerlerinden biridir. IL-2 Sturmovik serisinin en yeni baskısı IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad Kasım 2013'te yayınlandı.

Digital Combat Simulator

DCS olarak da bilinen Digital Combat Simulator, bir dizi savaş uçuş simülatörü oyunudur. Eagle Dynamics tarafından geliştirildi ve ilk olarak 2008'de piyasaya sürüldü.

Uçak simülasyonunun doğruluğu, uçuş modeline ve oyunun sürümüne göre büyük ölçüde farklılık gösterir.

DCS World, kullanıcı tarafından oluşturulan görevler için bir görev düzenleyici içerir. Bu, kullanıcıların sağlanan görevleri genişletmelerine veya kendi benzersiz görevlerini oluşturmalarına olanak tanır.

Airport City

Uçuş simülatörü olmayabilir, ancak olağanüstü oynanabilirliği nedeniyle Airport City'yi de listeye ekledik. Airport City en ilgi çekici ve en eğlenceli uçak oyunlarından biridir. Masaüstü hem de mobil cihazlar için mevcuttur.

Amaç havaalanınızı inşa etmek, yönetmek ve filonuzu genişletmektir. Buna ek olarak, kendi uzay keşif programınızı başlatabilirsiniz.

Oyuna tek bir pist, birkaç mürettebat üyesi ve çok temel operasyonel binalardan oluşan küçük bir havalimanı ile başlıyorsunuz.

Thrustmaster HOTAS X

Flight Hotas X, gerçekçi uçuş simülasyonu için PC'ler ve PS3 sistemleriyle uyumlu programlanabilir bir kumanda kolu ve gazdır.

Hotas kumanda kolu, uçak hızını ve ivmeyi kontrol etmek için kullanılan büyük bir gaza sahiptir, ayrıca gaz kelebeği çıkarılabilir, böylece gerçek pilotaj koşullarını yeniden oluşturmak için onu ayırabilirsiniz.

Oyun tarzınıza bağlı olarak, hafif dokunuşlara yanıt veren süper hassas bir joystick kullanmak isteyebilirsiniz. Daha sert joystick ile hareket ederken daha fazla direnç sağlar. T. Flight Hotas X'in direnci kişisel tercihlerinize uyacak şekilde ayarlanabilir.

Real Flight RF9 Flight Simulator

RealFlight, dünyadaki ilk RC uçuş simülatörüdür ve kesinlikle uçmayı öğrenmenize yardımcı olan yeni RC pilotlarının en iyi aracıdır.

RealFlight, yeni manevraların keyfini çıkarmanıza ve daha iyi bir pilot olmanıza yardımcı olabilecek becerileri geliştirmenize yardımcı olur.

RealFlight 160'tan fazla farklı uçak sunuyor, en popülerleri uçaklar, helikopterler ve dronlardır. Ayrıca RealFlight size uçağı ve yerleri düzenleme şansı verir, sınırsız sayıda uçuş seçeneği mevcuttur.

Bir çoklu oyun seçeneği mevcuttur, böylece uçuş eğitim oyununu eğlenceli hale getiren çevrimiçi bir grup pilotla uçabilir ve rekabet edebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin