Ucaklar.org ✈️ Havacılık Sitesi
Ucaklar.org ✈️ Havacılık Sitesi - Uçaklar, Savaş Uçakları, Uçak Kazaları, Pilotlar, Hostesler, Uçak Teknisyenleri, Yer Hizmetleri

iPhone’da Uçuşları Gerçek Zamanlı Takip Etmek

0 19

iPhone’da uçuşları takip edebilirsiniz. Ayrı bir uygulama aracılığıyla değil, iPhone’un kendisinde yerleşik bir canlı uçuş izleyicisine erişim ile. Uçuşunuzu veya aileniz ve arkadaşlarınızdan herhangi birini bu yöntemle gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz.

Mesajlar kullanılarak iPhone’da uçuşlar nasıl izlenir;

Kısaca adımlar:

  • Uçuş numarasını bulun.
  • Mesajlarda uçuş numarasını içeren bir metin mesajı gönderin veya alın.
  • Uçuş numarası tanınırsa, altında bir çizgi belirir.
  • Gönderilen metindeki uçuş numarasına tıklayın.
  • Uçuş Önizleme’yi seçin.
  • Uçuş detaylarını, saatlerini ve bagaj bilgilerini kontrol edin.

1. Takip etmek istediğiniz uçağın uçuş numarasını bulun. Bu numarayı, seyahat eden herhangi birine sorarak veya havayolunun web sitesine giderek uçuş programlarını görmek için uçuş rezervasyon onayınızda bulabilirsiniz.

2. Mesajları açın ve uçuş numarasını yazın. Örneğin, Türk Hava Yolları’nın uçuş kodu Türk Kuşu anlamına da gelen TK.
TKXXXX yazın. Ve istediğiniz numaraya veya yanınızdaki herhangi birine gönderin veya başka bir iPhone’dan size gönderin.
Öncelikle, uçuş numaranızı kendinize kısa mesaj gönderin. Bunu yaparken, havayolunuzu gösteren kodu eklemeyi de unutmayın.

3. Gönderdiğiniz kısa mesaj, tıklanabilir bir link olarak belirecek, üzerine dokunun ve “Uçuşu Önizlemesi” seçeneğini seçin.

4. Size uçuş haritasını ve uçağın rotasındaki yerini gösteren bir kutu görünecektir. Kalkış ve varış/kapı istasyonu bilgileri, tahmini kalkış ve varış saatleri ve bagaj talep bilgileri dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı için Uçuş Önizleme veya Uçuş Önizleme’ye tıklayın.

Böylece iPhone’unuzda yerleşik eksiksiz bir uçuş yolu izleyiciniz olur. Bununla arkadaşlarınızın, ailenizin ve sevdiklerinizin seyahatlerini takip edebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin