ucaklar.org - Havacılık Ansiklopedisi

Hostes Nasıl Olunur?

0 116

Hava araçlarında görev yapan kadın kabin memurlarına hostes denilmektedir. Özellikle yolcu taşımacılığı yapan uçaklarda yolculara emniyetli ve konforlu bir uçuş gerçekleştirebilmek için yardımcı olan hostesler havacılık personelleri arasında önemli bir yere sahiptirler.

Sıkı bir denetim ve seçmelerden geçen hosteslerde aranan şartlar arası belirli kriterler bulunmaktadır. Öncelikle en az lise mezunu olmak gerekirken günümüzde birçok şirketi 4 yıllık üniversite mezunu dışında hostes alımı yapmamaktadır. Hostes adaylarında en çok dikkat edilen özellik ise akıcı İngilizce konuşabilmeleridir. Uşuş yaptığı destinasyonlara göre ülke dillerine hakim olmaları avantajdır. Sonrasında ise belirlenmiş en az boy ve fiziki özelliklerine sahip olmak gerekmektedir. Ayrıca genel olarak hostes adaylarında dövme ve piercing bulunmaması gerekmektedir.

Güncel Hostes Alım İlanlarına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Hostes Mülakatı, Hostes Mülakat Soruları, Hostes Görevleri, Hostes Maaşları, Hostes Boy, Hostes Kilo, Hostes Yaş, Pulser Nedir, Kabin Amiri Maaşları,Kabin Amiri Nasıl olunur? Detaylı Bilgiler

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
error: ucaklar.org
0
İçerikle ilgili görüşlerinizi yorum alanında paylaşabilirsiniz.x